Filtrowanie wody dla niemowląt - czy warto
Filtrowanie wody dla niemowląt – czy warto?
1 lipca, 2020
butelka termiczna dafi
Butelka termiczna dla dziecka – jaką wybrać?
14 lipca, 2020
Pokaż wszystkie

Czy filtrowanie wody jest zdrowe?

Czy filtrowanie wody jest zdrowe

Wody powinniśmy pić jak najwięcej, a prawda jest taka, iż często wypijamy totalne minimum lub w ogóle nie sięgamy po wodę. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu trzeba wypijać dziennie nawet do trzech litrów wody (osoby dorosłe) lub 1700-800 mililitrów w przypadku dzieci. Często usprawiedliwiamy się, iż w ciągu dnia pojemy dużo herbat, kawy, soków czy, co gorsza, napojów gazowanych, jednak nie zastępują one wcale funkcji wody w naszym organizmie. Warto mieć w swojej kuchni dzbanek z filtrem lub butelkę filtrującą, a picie wody w odpowiednich ilościach każdego dnia wejdzie nam w nawyk.

Czy woda z kranu jest zdrowa?

Choć wielu specjalistów przekonuje nas, by bez żadnych obaw pić wodę kranową prosto z kranu, wielu z nas nie może się jednak przemóc. Wszem, woda ta jest restrykcyjnie oczyszczana oraz badana, jednakże nie sposób uczynić tak, by nie zawierała ona żadnych substancji, których nie chcemy. Zanieczyszczenia te biorą się chociażby z rur- wszak woda płynie do naszych kranów przez wiele kilometrów rur, które są najzwyczajniej w świecie stare. Stąd w wodzie kranowej znajdować się może i rdza, i nadmiar żelaza, itp. Woda, gdy wypływa ze stacji wodociągowej, jest niemal idealnie czysta oraz bardzo dobrze sprawdzana i badana, płynąc jednak przez rury ulega tzw. wtórnemu zanieczyszczeniu. Finalnie w naszym kranie może znajdować się woda, która nijak nie spełnia naszych oczekiwań- i zdrowotnych, i smakowych czy zapachowych. Pogorszenie jakości uzdatnionej wody wodociągowej może być powodowane np. przez żelazo bądź mangan. Pierwiastki te trafiają do wody w postaci osadów powstałych z wnętrza rury sieci wodociągowej. Wtórne zanieczyszczenie wody może być także wynikiem niewłaściwej konserwacji domowych instalacji wodnych i np. zbyt długotrwałego stania wody.

W popularnej kranówce możemy znaleźć całe roje mikroorganizmów- wirusów oraz bakterii, które świetnie się namnażają w wodzie o temperaturze od 20 do 42-43 stopni Celsjusza. W wodzie jaką z kranu nalewamy do szklanki znaleźć można niestety także takie składniki jak fenol, lotne substancje organiczne, benzen, azotany, amoniak, herbicydy, arsen, chlor, czasem nawet metale ciężkie.

Filtruj wodę dla zdrowia!

Istnieje rozwiązanie, które w najprostszy możliwy sposób pozwoli pozbyć się z wody kranowej wyżej wymienionych, szkodliwych dla zdrowia substancji. Takim rozwiązaniem jest zakup dzbanka filtrującego Dafi i użytkowanie go każdego dnia bez wyjątku. W dzbanku zastosowane są filtry z węgla aktywnego oraz z żywicy jonowymiennej, które bardzo skutecznie oczyszczają kranówkę z powyższych zanieczyszczeń, a jednocześnie zmiękczają ją i poprawiają znacząco jej walory smakowo- zapachowe. Dzbanki Dafi to dobry sposób na smaczną wodę, na bazie której warto przyrządzać aromatyczne potrawy, zwłaszcza dla najmłodszych członków rodziny. Przefiltrowana i miękka woda świetnie sprawdza się w sprzętach AGD (żelazkach czy czajnikach) znacząco wpływając na ich żywotność. Ważne jest natomiast to, by codziennie wymieniać wodę w dzbanku i nie dopuszczać tym samym do namnażania się bakterii i innych drobnoustrojów.