Czy filtrowanie wody jest zdrowe
Czy filtrowanie wody jest zdrowe?
10 lipca, 2020
Czy filtrowanie wody ma sens
Czy filtrowanie wody ma sens?
17 lipca, 2020
Pokaż wszystkie

Butelka termiczna dla dziecka – jaką wybrać?

butelka termiczna dafi

Czy lato, czy zima, trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek porę roku, gdzie jesteśmy poza domem bez naszego ulubionego napoju. Tyczy się to także oczywiście dzieci- latem przygotowujemy dla nich smaczne, schłodzone lemoniady własnej produkcji, latem owocowe herbatki słodzone miodem. Warto te pyszne napoje w coś wlać i mieć pewność, iż nasza pociecha może je sobie popijać niemal przez cały dzień. Najbardziej poręcznym na to sposobem jest bez wątpienia kupienie dziecku butelki termicznej, która utrzymuje i chłód i ciepło napojów, które do niej wlewamy. Jaką butelkę wybrać?

Butelki termiczne – rozwiązanie o wielu zaletach

Pierwszą z nieocenionych zalet butelek termicznych (jak i dzbanków oraz butelek filtrujących) jest to, iż ich używanie na co dzień jest działaniem proekologicznym. Przez świadome wybory zakupowe możemy zrobić dla środowiska naprawdę sporo- kupując butelkę termiczną zrezygnujemy z kupowanie całych zgrzewek wody butelkowanej lub gazowanych napojów- to korzyść i dla środowiska i oczywiście dla zdrowia dziecka. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z bardzo toksycznych związków jak chociażby bisfenol A, który zawarty jest w plastiku, z którego produkowane są jednorazowe butelki. Związek ten ma ogromnie negatywne działanie chociażby na układ hormonalny młodych dziewczynek, a styczność z nim na co dzień może prowadzić nawet do niepłodności oraz do chorób onkologicznych. Warto więc wybierać butelki termiczne, które są gwarantem braku tego związku (np. butelki Dafi) i tym samym są bezpieczne dla zdrowia dzieci.

Zalety używania butelek termicznych można dostrzec już po kilku dniach ich używania- przyjmijmy np. 3 dni użycia tych butelek: to niemal 3-6 plastikowych butelek mniej oraz spore oszczędności dla portfela (ok. 10-30 złotych, które zostają w naszym portfelu, bo nie wydajemy ich na napoje i wodę butelkową).

Butelka termiczna jest wielozadaniowa, gdyż jest ona połączeniem i termosu i naczynia chłodzącego, na orzeźwienie latem. To świetne rozwiązanie dla dzieci- zimą możemy w nią nalać dziecku ulubionej herbaty czy soku malinowego, latem ulubionego kompotu z lodówki bądź lemoniady. Butelka termiczna sprawdzi się idealnie w szkole, na placu zabaw, na wycieczce, na pikniku, podczas spaceru.

Butelka termiczna Dafi – idealna dla dzieci

Butelka termiczna Dafi zaprojektowana została z myślą o każdym użytkowniku- od dziecka po osobę dorosłą. Pojemność 490 ml to idealna pojemność, która dobrze mieści się w plecaku jak i w ręce dziecka. Butelki Dafi zaprojektowano tak, by były jak najwygodniejsze w użytkowaniu, a to dzięki ergonomicznemu kształtowi, funkcjonalnemu uchwytowi i antypoślizgowej podstawia. Dużym plusem butelki termicznej Dafi jest to, iż nie utrzymuje ona smaków i zapachów po poprzednich napojach, dlatego picie z niej jest zawsze przyjemnością. Butelka wykonana jest z certyfikowanej i bezpiecznej stali kwasoodpornej. Badania laboratoryjne wskazują jednoznacznie, iż butelki termiczne Dafi są trwałe i niezawodne, a więc idealnie nadają się do użytkowania przez dzieci.